SPORT I REKREACJA

STRONA GŁÓWNA  >  SPORT I REKREACJA  >  ZAJĘCIA  >  CARDIO

Sport i rekreacja - Cardio

CARDIO

Ćwiczenia aerobowe (tlenowe) to taki rodzaj aktywności, która przyspiesza oddech i bicie serca, dzięki czemu do mięśni i narządów ciała dociera więcej utlenionej krwi.

Serce i płuca osoby wykonującej taką aktywność współpracują przy dostarczaniu tlenu do organizmu. Ćwiczenia aerobowe zmuszając płuca i serce do cięższej pracy, wzmacniają je i poprawiają ich kondycję. Typowy okres ćwiczeń trwa od 20 do 60 minut. W momencie, kiedy zaczynasz ćwiczyć twój metabolizm gwałtownie wzrasta o około 20 krotnie względem stanu spoczynku. Jest to bardzo korzystna zmiana, jeśli powtarzana jest w sposób regularny. Zdolność mięśni do wytwarzania tej energii zależy od stałej dostawy tlenu. Spędzając trzy godziny tygodniowo na ćwiczeniach typu aerobowego wzmacniasz swoje serce, następuje wzrost jego wydajności oraz zdolności mięśni do wykorzystywania tlenu. Inne korzyści sportów aerobowych to znaczące zmniejszenie ryzyka zawału serca, czy rozwoju choroby wieńcowej; poprawa profilu cholesterolu (co również pomaga w obniżaniu ryzyka choroby wieńcowej); poprzez wywierany nacisk na kości, pomoc w utrzymaniu i wzroście siły kostnej; zwiększanie klasy związków chemicznych w mózgu (tzw. neurotransmiterów), które mogą spowolnić utratę pamięci krótkotrwałej; poprawa twojej zdolności do wykonywania więcej niż jednego zadania za jednym razem; zwiększanie wytrzymałości o jedną trzecią, a nawet więcej; poprawa przepływu krwi do kończyn i innych narządów. I to jeszcze nie wszystko. Regularne ćwiczenia aerobowe są jednym z najskuteczniejszych narzędzi w obniżaniu ciśnienia krwi oraz zmniejszaniu ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. Codzienne ćwiczenia, nawet o umiarkowanej intensywności, są pomocne w łagodzeniu stresu, napięcia oraz zapobieganiu depresji pochodzenia endogennego. Ćwiczenia interwałowe (beztlenowe) są przeciwieństwem ćwiczeń aerobowych. Polegają na wykonywaniu krótkiego, energicznego wysiłku, który zwiększa siłę mięśni a nie poprawia krążenia ani oddychania. W rzeczywistości, większość ćwiczeń jest kombinacją ćwiczeń tlenowych i beztlenowych.

NASZE NOWE ELIPTYCZNE TRENAŻERY, POMOGĄ OSIĄGNĄC WYMAŻONĄ SYLWETKĘ

Eliptyczny trenerBy zachęcić do intensywnego wysiłku NAUTILUS zbudował nową maszynę aerobową, która oferuje najbardziej zaawansowane dostępne obecnie technologie, a jednocześnie niezwykle prostą w obsłudze. Nautilus Pro Series EV716, eliptyczny trenażer dostosowujący się do indywidualnego ruchu pozwala ćwiczyć w dowolnym wymiarze

Ćwicząc z różnym obciążeniem, w pozycji wyprostowanej, trzymając się poręczy maszyny możesz wykonywać krótkie i długie kroki (od 0 do 81cm), step, kroki eliptyczne, czy nawet biegać – tak jak na bieżni. Jedyną barierą jest wyobraźnia.

Trenażer eliptyczny to właściwie cztery urządzenia w jednym: rower, bieżnia, stepper, ski-trainer. Stojąc na pedałach, z rękoma na uchwytach wykonuje się ruchy zbliżone do wspinaczki i biegu, jednak bez szkodliwego obciążenia stawów. Jest to efektywny trening bioder, ud, podudzia, pośladków, ramion, klatki piersiowej, barków, kręgosłupa z komputerem jako osobistym trenerem.

Gdy tylko poczujesz zmęczenie, możesz zmienić krok i obciążać inne partie mięśni. To sprawia, że godzina pracy na tym urządzeniu mija szybciej i przyjemniej niż na innych maszynach aerobowych.

Zalety korzystania z Nautilus Pro Series EV716:

  • automatyczny system dopasowania zakresu długości kroku 0-81 cm
  • znaczna liczba dostępnych torów ruchu kończyn dolnych (od pionowych – poprzez kołowe, eliptyczne- do prawie płaskich)
  • możliwość jednoczesnego treningu górnych i dolnych części ciała,
  • stworzony z myślą o treningu aerobowym,
  • monitoring pulsu, zużycia energii, czasu, prędkości, dystansu , oraz gotowe programy ćwiczeniowe, dają możliwość urozmaicenia treningu,
  • pozwala spalić tyle samo kalorii co bieżnia, a jednocześnie ćwiczenia na nim sprawiają wrażenie mniej męczących,
  • doskonałe dla osób starszych czy tych mających problemy z kolanami, kostkami, czy leczących się po kontuzjach.

HONORUJEMY

FitFlex FitProfit FitProfit Benefit Systems
  • NEWSY PROMOCJE ATRAKCJE NA TWÓJ EMAIL

  • ODWIEDŹ NAS NA