DIETETYKA

STRONA GŁÓWNA  >  DIETETYKA  >  INFORMACJE OGÓLNE

Dietetyka - Informacje ogólne

INFORMACJE OGÓLNE

Odżywianie jest jednym z głównych filarów przetrwania wszystkich gatunków organizmów żywych.

Dobry Dietetyk - to sieć poradni dietetycznych skupiająca najlepszych specjalistów z branży. Obecnie działamy na terenie Polski w ponad 100 różnych punktach. Naszą domeną jest innowacyjność w zakresie poradnictwa żywieniowego.

Współczesna cywilizacja nadaje szybkie tempo życia. Dzisiejszy człowiek stał się w dużej mierze niezależny od kaprysów natury, w wielu dziedzinach wykroczył znacznie poza ramy przewidziane przez ewolucję. Żyjemy inaczej niż wszystkie inne zwierzęta i organizmy na naszej planecie.

Odżywianie jest jednym z głównych filarów przetrwania wszystkich gatunków organizmów żywych. Człowiek jako jedyna istota zaczął masowo przetwarzać pokarmy i substancje dostępne na naszej planecie. Choć niesie to ze sobą cały szereg udogodnień, jest podstawą naszego rozwoju cywilizacyjnego (uprawa zbóż, hodowla zwierząt), to jednak w niektórych przypadkach naraża go na negatywne w skutkach oddziaływanie pewnych procesów chemicznych i fizycznych.

Dziś zdobywanie pokarmu, a więc docelowo tych składników, w które zaopatrzymy nasz organizm, odbywa się podczas znanego wszystkim procesu zakupów. Niestety, jak się okazuje, również w miejskiej dżungli można być kiepskim myśliwym. Odróżnianie produktów jadalnych od niejadalnych, trujących i szkodliwych od pożytecznych jest dziś – jak się okazuje po wielu studiach – sztuką wcale nie łatwą.

Postęp cywilizacyjny przyniósł ze sobą wiele chorób i dolegliwości związanych z niewłaściwym trybem życia ludzi. Wśród nich najbardziej znane to: otyłość, cukrzyca, miażdżyca. Zgodnie z koncepcją „pól zdrowia” wg Marca Lalonde’a to na stan naszego zdrowia w ponad 50% wywiera wpływ styl życia.

Naszym celem jest promocja zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, aby stopniowo zmieniać negatywne nawyki, które pielęgnowane latami stają się źródłem problemów, dolegliwości i kompleksów wielu ludzi.

Jak będzie przebiegać moje pierwsze spotkanie z dietetykiem?

Dołożymy wszelkich możliwych starań, aby spotkanie z naszym dietetykiem było dla ciebie miłe, ciekawe i niestresujące. W pierwszej kolejności uzyskasz wszelkie niezbędne informacje na temat swojej wagi i budowy ciała. Dzięki specjalistycznym badaniom pomiarowym ocenimy nie tylko twoją aktualną masę, czy poziom tkanki tłuszczowej, ale także jędrność ciała.

Dzięki uzyskanym wynikom dowiesz się m.in. czy twój organizm posiada dostateczną ilość tkanki mięśniowej, jakie jest jego zapotrzebowanie na kalorie, ile musisz naprawdę ważyć oraz ile potrzebujesz czasu by zrzucić zbędne pokłady tłuszczu. Wynik specjalistycznego badania masy i składu ciała obejmuje ponad 20 różnych danych, które przedstawimy ci w obrazowym i zrozumiałym ujęciu graficznym.

To badanie bardzo wiele nam wyjaśni i stworzy doskonałe podstawy do stworzenia optymalnego programu dietetycznego. Oczywiście jego szczegółowe opracowanie będzie wymagało jeszcze wiele ustaleń, dlatego nasza wizyta nieco przeciągnie się w czasie. Musimy zebrać jeszcze wiele informacji na temat twojego dotychczasowego stylu życia, spędzania czasu, twoich upodobań żywieniowych, stanu zdrowia, przebytych chorób, stosowanych leków, itd. Wszystko po to aby nowa stworzona przez nas dieta nie była dla Ciebie katorgą, lecz prawdziwą przyjemnością. Przeprowadzenie tak dokładnych badań i analiz jest bardzo ważne dla prawidłowego opracowania programu dietetycznego.

Dlatego na pierwsze spotkanie z nami musisz zarezerwować przynajmniej 45-60min.

Czy już na pierwszej wizycie otrzymam dietę?

W tej kwestii należy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Nasz dietetyk otrzymał od ciebie mnóstwo różnych informacji, które musi teraz dokładnie przemyśleć i przeanalizować, tak aby opracowany przez niego program dietetyczny był zdrowy, bezpieczny i przede wszystkim skuteczny. Praca nad przygotowaniem twojego programu zajmie mu jeszcze sporo czasu, ale dzięki temu będzie pewność, że stworzony program jest dla ciebie idealnie dobrany.

W niektórych przypadkach nasi dietetycy konsultują się także ze specjalistami innych dziedzin medycyny, szczególnie, jeżeli problemem są kłopoty zdrowotne pacjenta. Jak widzisz nie jest to proste i łatwe, zatem na przygotowanie takiego programu nasz dietetyk potrzebuje średnio 1-3 dni. W celu otrzymania kompletnych materiałów musisz umówić się na jeszcze jedno krótkie spotkanie, na którym otrzymasz wszystkie niezbędne wyjaśnienia i wskazówki. Można powiedzieć, ze twoje pierwsze spotkanie z dietetykiem będzie rozłożone na dwa etapy.

Jak wygląda przygotowany program dietetyczny?

Opracowany przez dietetyka materiał zawiera kilkadziesiąt stron opisów, tabel i rysunków. Znajdziesz tam między innymi:

  • szczegółowy wydruk analizy masy, składu ciała, potrzeb i wydatków kalorycznych, realnie wyznaczone cele oraz wszystkie niezbędne do tego objaśnienia opracowane w formie pisemnej i graficznej
  • szczegółową analizę i ocenę dotychczasowego sposobu żywienia. Ujęcie tabelaryczne wszystkich braków i nieprawidłowości w diecie. Ocenia się między innymi: podaż kalorii, białek, węglowodanów i tłuszczów, bada podaż kwasów tłuszczowych i wzajemne proporcje między nimi, ocenia się spożycie wszystkich najważniejszych witamin i minerałów oraz inne.
  • dokładny opis tekstowy wszystkich nieprawidłowości i błędów żywieniowych jakie zostały popełnione w twojej diecie, ich powiązanie ze stanem zdrowia oraz budową ciała
  • indywidualnie dopasowany jadłospis, z propozycją trzech różnych dań na dany posiłek
  • specjalnie dobrany zestaw zadań terapeutycznych
  • indywidualnie opracowany program aktywności ruchowej
  • proponowany zestaw suplementów z dokładnym opisem ich działania i schematem dawkowania

Ponadto otrzymasz specjalnie opracowany skrypt „Tabele kaloryczne produktów i potraw” (ok. 70stron), gdzie znajdziesz informacje o wartości energetycznej prawie 1500 najpopularniejszych produktów żywnościowych i potraw. Tabele służą do odszukania zamienników w diecie, a także dla samej wiedzy na temat kaloryczności poszczególnych produktów.

Wszystko to otrzymasz w przejrzystej i profesjonalnej formie, zrozumiale i fachowo!

Czy ustalona dieta jest trudna w realizacji?

Każdy jadłospis staramy się zawsze dopasować do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Zwracamy uwagę nie tylko na to, aby dieta była jak najbardziej urozmaicona i odpowiadała wszystkim normom zdrowego żywienia, ale także była chętnie stosowana. Mamy pełną świadomość, że zmiana sposobu żywienia może okazać się skuteczna tylko wówczas, jeżeli wydane przez nas zalecenia będą realne i dopasowane do twoich upodobań a także stylu życia. Dzięki ustalanym przez nas jadłospisom, pacjenci nigdy nie mają poczucia tego, że są na diecie, przez co mogą w spokoju i z przyjemnością realizować wytyczony plan.

HONORUJEMY

FitFlex FitProfit FitProfit Benefit Systems
  • NEWSY PROMOCJE ATRAKCJE NA TWÓJ EMAIL

  • ODWIEDŹ NAS NA